Ta strona używa plików cookies

Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.

Gmina Kozy - Przyjazne Miejsce
Gmina Kozy
pokaż menu dodatkowe »
Pokaż aktualności z kategorii:
Pokaż aktualności z ZAKRESU DAT:

Wyniki XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Czwartek, 7 czerwca 2018 aktualności / wydarzenia kulturalne
Wyniki XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA
XV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica trwał w dniach 2 -3 czerwca 2018 r.

Zdobywcą Grand Prix Festiwalu została Wind Orchestra Pernik (Bułgaria)

pozostałe wyniki  kliknij

********************
JURY Konkursu Estradowego XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica 2 -3 czerwca 2018 r.

 w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor

płk dr Paweł Lewandowski – dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

mgr Justyna Kobiela – sekretarz Jury

Oceniało intonację, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, walory brzmieniowe, kreatywność i ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu 11 orkiestr zgłoszonych do Konkursu Estradowego w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka

postanowiło przyznać następujące nagrody:


W kategorii A - Orkiestry Dęte:

BRĄZOWY DYPLOM – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy, Kapelmistrz: Katarzyna Widorowska.

BRĄZOWY DYPLOM – Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Kapelmistrz: Joanna Knapik.

BRĄZOWY DYPLOM – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, Kapelmistrz: Stanisław Wróbel.

BRĄZOWY DYPLOM – otrzymuje Orkiestra Dęta SYGNAŁ z Radziszowa, Kapelmistrz: Przemysław Drabczyk.

SREBRNY DYPLOM – Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Kapelmistrz: Karol Pyka.

SREBRNY DYPLOM –  Orchestra Pernik, Kapelmistrz: Trifon Trifonov.

SREBRNY DYPLOM –  Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Kapelmistrz: Marcin Gała.

SREBRNY DYPLOM –  Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK w Czechowicach-Dziedzicach z siedzibą w Ligocie, Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

ZŁOTY DYPLOM – Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Kapelmistrz: Bartłomiej Pięta.

 

W kategorii B - Pokrewne Formacje Instrumentalne:

SREBRNY DYPLOM  Blach Kapela z Jasienicy, Kapelmistrz: Tadeusz Rozumek.

SREBRNY DYPLOM  Big Band Kłomnice i Okolice, Kapelmistrz: Marcin Gała.

Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, kapelmistrz: Bartłomiej Pięta.

***

Jury Konkursu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica

2-3 czerwca 2018 r. w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor

płk dr Paweł Lewandowski – dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

mgr Justyna Kobiela – sekretarz Jury

Po wysłuchaniu 8 zespołów orkiestrowych w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2018 Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

W kategorii A – Orkiestry Dęte:

BRĄZOWY DYPLOM – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy, kapelmistrz: Katarzyna Widorowska

BRĄZOWY DYPLOM – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, kapelmistrz: Stanisław Wróbel

SREBRNY DYPLOM –  Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, kapelmistrz: Marcin Gała

SREBRNY DYPLOM –  Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kapelmistrz: Karol Pyka

SREBRNY DYPLOM – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK w Czechowicach-Dziedzicach z siedzibą w Ligocie, kapelmistrz: Tomasz Janusz

SREBRNY DYPLOM –  Wind Orchestra Pernik (Bułgaria), kapelmistrz: Trifon Trifonov

ZŁOTY DYPLOM –  otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, kapelmistrz: Bartłomiej Pięta

 

W kategorii B – Pokrewne Formacje Instrumentalne:

SREBRNY DYPLOM –  Blach Kapela z Jasienicy, kapelmistrz: Tadeusz Rozumek.

Puchar Starosty Bielskiego otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Kapelmistrz: Bartłomiej Pięta.

***

JURY Konkursu Musztry Orkiestrowej XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica 2 – 3 czerwca 2018 r. w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor

dr Bogusław Jan Bemben – dyrygent symfoniczno-operowy, adiunkt w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kierownik studiów Dyrygentura Orkiestr Dętych i Big Bandów

mgr Justyna Kobiela – sekretarz Jury

Oceniano: widowiskowość i tempo pokazu, kompozycję choreograficzną, dobór muzyki do poszczególnych elementów musztry oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po obejrzeniu prezentacji 3 orkiestr zgłoszonych do konkursu musztry orkiestrowej w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

BRĄZOWY DYPLOM  Orkiestra Dęta OSP Kłomnice,

Kapelmistrz: Marcin Gała Pierwszy układ choreograficzny, autorka: Anna Kościuch.

BRĄZOWY DYPLOM –  Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Kapelmistrz: Marcin Gała Drugi układ choreograficzny, autorka: Anna Kościuch.

ZŁOTY DYPLOM –  Wind Orchestra Pernik, Kapelmistrz: Trifon Trifonov Autorka choreografii: Yoana Yordanova-Sojka

Puchar Wójta Gminy Jasienica dla zwycięzcy konkursu musztry orkiestrowej otrzymuje Wind Orchestra Pernik z Bułgarii, Kapelmistrz: Trifon Trifonov.

Autorka choreografii: Yoana Yordanova-Sojka

***

Wyróżnienia i Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica 2 - 3 czerwca 2018 r.
w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor.

dr Bogusław Jan Bemben – dyrygent symfoniczno-operowy, adiunkt w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kierownik studiów Dyrygentura Orkiestr Dętych i Big Bandów.

Sekretarz: mgr Justyna Kobiela postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

Puchar Wójta Gminy Jasienica dla najlepszego zespołu zagranicznego otrzymuje Wind Orchestra Pernik (Bułgaria), Kapelmistrz: Trifon Trifonov.

Puchar Wójta Gminy Kozy dla najlepszego zespołu polskiego otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, kapelmistrz: Bartłomiej Pięta

Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddziału w Bielsku-Białej dla najlepszego zespołu Oddziału Bielskiego PZChiO otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK w Czechowicach-Dziedzicach z siedzibą w Ligocie, kapelmistrz: Tomasz Janusz

Puchar Starosty Powiatu Bielskiego dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego otrzymuje Karol Pyka, kapelmistrz Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Estradowego otrzymuje Bartłomiej Pięta, kapelmistrz Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lublińca

Puchar Jacka Falfusa – posła na Sejm RP dla najlepszego zespołu młodzieżowego otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Kapelmistrz: Bartłomiej Pięta

Puchar Domu Kultury w Kozach dla najmłodszego uczestnika Festiwalu otrzymuje pięcioletni Jakub Pawlikowski z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drzewicy

Dyplom dla najlepszego solisty Festiwalu otrzymuje saksofonista Karol Mastalerz z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lublińca.

Uczeń klasy saksofonu prof. Pawła Gusnara i dr Alicji Wołyńczyk z ZPSM nr 1 w Warszawie, najmłodszy finalista eurowizji dla młodych muzyków „Młody Muzyk Roku 2016” transmitowany w TVP Kultura, laureat m.in. Festiwalu „EMONA” w Ljubljanie, Europejskiego Forum Saksofonowego, Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców, stypendysta programu Młoda Polska 2018, działającego pod egidą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyróżnienie otrzymują Mażoretki „Nemezis” z Wilamowic, instruktor Kinga Biba.

Wyróżnienie otrzymują Mażoretki Perfecto z MDK w Czechowicach-Dziedzicach, instruktor Katerina Kubićkova.

Wyróżnienie otrzymują Mażoretki „Fanaberia” Kłomnice, instruktor Anna Kościuch.

Po analizie protokołów XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Konkursu Estradowego, Przeglądu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego oraz Konkursu Musztry Orkiestrowej Jury stwierdza, iż:

zdobywcą Grand Prix Festiwalu zostaje Wind Orchestra Pernik (Bułgaria),

kapelmistrz: Trifon Trifonov

 

 

Jury wyraziło podziękowania i gratulacje dla organizatorów XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA za wzorowe przeprowadzenie imprezy oraz wyjątkową atmosferę. Władzom samorządowym za kontynuowanie podjętej inicjatywy organizowania i wspierania ruchu amatorskiego orkiestr dętych.